SİTE HARİTASI | İLETİŞİM | KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
DOKTORUNUZ DİYOR Kİ!
FAZLA KİLOLARINIZDAN LAZER LİPOLİZ İLE KURTULUN
 
ONLINE HİZMETLER

Lazer Lipoliz Nedir ? 

Plastik cerrahlar tarafından, yağ aldırma işlemlerinin bir lazer yardımı ile gerçekleştirilmesine Lazer Lipoliz denilir. Vücudu şekillendirmek, vücuttaki yağ fazlalıklarından kişileri kurtarmak için yapılan estetik yöntemlerden biridir. Lazer Lipoliz ile yağ aldırma yönteminde, yağlarınızın kolay bir şekilde parçalanması için bir lazer cihazı kullanılır. Lazerle yağ aldırma estetik ameliyatlarında, plastik cerrahın,  deri elastikiyeti ve yağ alımı konusunda tecrübesi çok önemlidir. Deneyimli bir cerrah, vücudu şekillendirmek için ameliyat planlaması yaparken, yağ depolanmalarını bir bütün olarak değerlendirir.

Fazla Kilolardan Lazer Lipoliz ile Kurtulun

Sürekli rejim ve spor yaparak fazla kilolarından kurtulmaya çalışan fakat ne yaparsa yapsınlar bu kilolardan kurtulamayanlar “Lazer Lipoliz” uygulaması ile istedikleri ve hayallerini kurdukları fiziksel özelliklere sahip oluyorlar.Diğer estetik uygulamalara göre çok daha büyük avantajlar sağlayan lazer lipoliz uygulaması, vücuta lokalize olan yağların giderilmesi için kullanılan son derece ideal bir yöntemdir. Ergenlik dönemi sonrasında vücutta sabit kalan yağ hücreleri, beslenme alışkanlıklarımıza göre boyut değiştirmektedirler. Kilomuzdan memnun olmamıza rağmen bazı bölgelerimizde özellikle basenlerde, kollarda, kalçalarda, gıdı bölgesinde, bacaklarda istemediğimiz yağ fazlalıkları olabilmektedir. Her ne kadar spor yaparsak yapalım yada egzersiz yaparsak yapalım bu bölgede ki yağlardan kurtulamayız. Son zamanlarda oldukça popüler olan lazer lipoliz uygulaması ile bu istenmeyen bölgesel yağlardan son derece hızlı ve kolay bir şekilde kurtulmak mümkündür.
Lazer Lipoliz ile Klasik Liposuction Arasındaki Fark

Lipsuction yaptigimiz basen ya da karin yaglarina, sadece yag hucrelerine etkili dalga boyunu ureten lazer cihaz ve ucunda kirmizi bir isik olan 1mmlik bir fiber uc ile lazer uygulayarak yaglarin parcalanmasini sagliyoruz. Liposuctiona nazaran daha ince bir uc oldugundan daha az travmatik. Ayni zamanda kanama riski lazer lipoliz ile daha az. Bu sebeple ameliyat sonrasi morluklarin daha az olmasini sagliyor. Lipoliz islemini yaparken cilde etki eden 2. bir dalga boyu ile cildin gerilmesini sagliyor. Aslinda bu lazer lipolizin en onemli avantajlarindan biri diyebiliriz. Mesela kollarinda yaglanma ve sarkma olan bir bayanin tedavisinde daha once liposuction ile koldaki yaglar alinip cilt germe islemi yapilirdi. Hastanin kollari 3-4 hafta siser, kol altinda cizgi seklinde bir iz kalirdi. Lazer lipoliz teknigi ile artik germe islemi yapmadan hem yaglar yok edilebilir hem de ciltte kesi yapmadan sikilasma saglanabilir.
Lazer Lipoliz Sonrası Aynı Bölgelerde Yeniden Yağlanma Olur mu?
Lazer Lipoliz ile bu yağ hücreleri parçalanarak yok edilir. Yok edilen hücrelerin olduğu bölgelerde yağlanma olmaz. Bu yüzden tekrar yeni kilo alımı olmaz.
Lazer Lipoliz Nasıl Uygulanır?

Lazerle Yağ Aldırma,  kişiler uyanıkken yapılan estetik cerrahi uygulamasıdır. Lokal Anestezi ile yapılır. Hijyen açısından, ameliyathane koşullarında gerçekleştirilmektedir. Uygulama yapıldıktan sonra kişiler aynı gün taburcu edilir. Bir lazer  yardımı ile uygulama bölgesindeki yağ depolanmaları parçalanır. Parçalanan yağ hücreleri, zamanla sıvı halde serbestleşir. Bu sıvı zamanla vücut tarafından atılır. Lazerle uygulama yapılırken, uygulama yapılan bölgede yağ hücrelerinin zar bütünlüğü zarar görür ve bozulur. Vücut doğal yollardan, bozulan yağı dışarı atar. Lazerin avantajı sayesinde kanama görülmesi engellenir. Morarma oluşmaması sağlanır. Ayrıca lazerin özellikleri sayesinde kollajen sentezi uyarılmış olur. Yeni bağ dokusu oluşumu sağlanmış olur. Bu etkiyle, lazer uygulaması yapılan bölgelerde deride sıkılaşma ve toparlanma elde edilir.

 
  Yeni Üyelik | Şifremi Unuttum
©2018 TÜM HAKLARI SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI’NA AİTTİR. | WEBMAIL
Son güncelleme tarihi: 18.03.2018 Web sitesi editörüne ulaşın.