SİTE HARİTASI | İLETİŞİM | KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
DOKTORUNUZ DİYOR Kİ!
Karaciğer Kist Hidatiğinde (köpek kisti) Laparoskopik Cerrahi
 
ONLINE HİZMETLER

 

 

 

       

 

     

 

 

        Karaciğer Kist Hidatiğinde (köpek kisti) Laparoskopik Cerrahi hakkında SEV Amerikan Hastanesi Genel Cerrahi uzmanlarından ve Meme Hastalıkları Ünitesi Direktörü  Op. Dr. Miraç İlker Pala bilgi verdi.  

       Op.Dr.Miraç İlker Pala; Laparoskopik Karaciğer Kist Hidatiği operasyonun spinal anestezi altında, yaklaşık 45  dk  sürdüğünü, hastaların  4-6 saat sonra ayağa kalkıp,  yemek yer hale gelebildiklerini belirtti. 
    

Yapılan operasyonla ilgili bilgi veren bilgi veren Dr. Pala, “Karaciğer Kist Hidatiği, bu paraziti gıda ile alan insanlarda gelişiyor. Zaman içinde karaciğerde bir veya daha fazla kistik lezyon  oluşuyor. Çok büyüyen bu kistlerin patlaması ile hayati tehlikeler belirebiliyor. Yine çok büyüyen kistler mide ve safra kesesi gibi organlara bası yaparak sağlıklı çalışmalarına engel olabiliyor. Kistin karaciğerdeki yerleşimi cerrahi tedavide laparoskopinin seçilebilmesi için önemli” dedi.

                                                                                   

         Rutinde karında büyük bir kesit açılarak yapılan bu kist hidatik ameliyatlarında ameliyat sonrası uzun bir nekahat dönemi olduğuna dikkat çeken  Dr. Pala, “Bu operasyonda işlem karına açılan 4 adet delik ile işlem laparoskopik olarak gerçekleştirilmektedir .  Bu yöntem ile tedavilerini gerçekleştirdiğimiz  hastaların durumları  çok iyi . Hastanemızda bu tür ileri laparoskopik işlemlerin başarı ile gerçekleştirilmesi hem bizi hem hastalarımızı çok mutlu ediyor” diye konuştu.

                                                                                   

 
  Yeni Üyelik | Şifremi Unuttum
©2018 TÜM HAKLARI SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI’NA AİTTİR. | WEBMAIL
Son güncelleme tarihi: 18.03.2018 Web sitesi editörüne ulaşın.